Romanian Orthodox Church in Scotland

Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale și Meridionale Parohia Ortodoxă Română Întâmpinarea Domnului Glasgow


  • slide0.jpg
  • slide1.jpg
  • slide2.jpg
  • slide3.jpg
  • slide4.jpg
  • slide5.jpg
  • slide6.jpg
  • slide7.jpg

 Program liturgic - Service schedule

  Vă rugăm, dacă aveți posibilitatea, să sustineți financiar activitățile parohiei noastre. Domnul să va răsplătească! 

------------------------------ OCTOMBRIE -------------------------------------------------------------------------------—

  • Vineri, 11 oct. (Sf. Mc. Prov, Tarah şi Andronic)  18:00 - Priveghere
  • Duminică, 13 oct. (Aducerea moaștelor Sfântului Apostol Andrei la Iași) 10:00 - Sfânta Liturghie
  • Duminică, 20 oct. (Sf. M.Mc. Artemie; Vindecarea demonizaților din ținutul Gherghesenilor) 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie
  • Luni 21 oct. (Sf. Mărt. Visarion, Sofronie și Sf. Oprea) 07:30 - Utrenie; 10:00 - Sfânta Liturghie
  • Vineri, 25 oct. 18:00 - Priveghere (Sf.M. Mc. Dimitrie - Izvorâtorul de mir)
  • Sâmbătă, 26 oct. 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie; 18:00 - Priveghere (Sf. Dimitrie cel Nou)
  • Duminică, 27 oct. (Învierea fiicei lui Iair) 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie;
  • Marți, 29 oct. (Sf. M. Mc. Anastasia Romana) 07:30 - Utrenie; 10:00 - Sfânta Liturghie

---------------------------- NOIEMBRIE -----------------------------------------------------------------------------------

  • Vineri, 1 nov. (Sf. doctori fără de arginți Cosma și Damian, din Asia) 07:30 - Utrenie; 10:00 - Sfânta Liturghie; 18:30 - Paraclisul Maicii Domnului
  • Sâmbătă,  2 nov. (Moșii de Iarnă)  08:00 - Sfânta Liturghie și Parastas; 18:00 - Priveghere
  • Duminică, 3 nov. (Așezarea moaștelor Sf. m. Mc. Gheorghe în Lida) 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie
  • Joi, 7 nov. 18:00 - Priveghere (Soborul Sf. Arhangheli)
  • Vineri, 8 oct. 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie; 18:00 - Priveghere (Sf. Ier. Nectarie din Eghina)
  • Sâmbătă,  9 oct. 10:15 Spovedanii; 11:00 - Sfânta Liturghie (Perth); 18:00 - Priveghere (Glasgow)
  • Duminică, 10 nov. (Pilda samarineanului nemilostiv) 08:00 - Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie;
  • Luni, 11  nov. (Sf. M. Mc. Mina)  07:30 - Utrenie; 10:00 - Sfânta Liturghie
  • Marţi, 12 nov. 18:00 - Priveghere (Sf. Ioan Gură de Aur)
  • Miercuri,  13 nov. 08:00 Spovedanii; 10:00 - Sfânta Liturghie

Adresa filiilor:

  • Perth: St. John the Baptist, Princess Street, PH2 8LJ - slujim în a doua sâmbătă din lună.
  • Pitlochry: Holy Trinity Church, Perth Road, Ph16 5LY - slujim în a patra sâmbătă din lună

 Va asteptam cu drag!