Program liturgic  - Service schedule

Urmatoarea Sfânta Liturghie este miercuri 14 octombrie de ziua prăznuirii Sfintei Parascheva de la Iași . Vecernie cu Litie si Spovedanii în ajun de la orele 18:00.

Luni, Marți, Miercuri, Joi,  Vineri , Sambătă*

• 08:00 - Utrenie
  • 18:00 - Vecernie
  • 21:15 - Pavecernita mica

Duminica  si in sarbatori (la biserica si pe Zoom)

• 08:00 - Utrenie și Sfanta Liturghie
  • 18:00 - Vecernie
  • 21:15 - Pavecernita mica

*La slujbele din timpul saptamanii puteti participa doar pe Zoom, iar in Ajunul sarbatorilor, sambata seara si zilele de sarbatoare vom sluji la biserica.

Pentru spovedanii va astept la biserica,  sambata seara sau in ajunul sarbatorilor, dupa vecernie.

!! Slujbele pot fi vizualizate si pe internet. Detaliile de conectare sunt: (https://zoom.us/j/563730769) sau, dacă aveți instalată deja aplicația ZOOM, prin introducerea ID-ul intâlnirii: 563-730-769 si passcode-ul 1379.

Vă rog să mai țineți cont de ora la care se face transmisiunea. Platforma ZOOM ne permite să fim împreună DOAR pe durata transmisiunii în direct.Dacă intrați mai devreme sau prea târziu mai mult ca sigur veți găsi „sala” goală.

Adresa filiilor:

• Perth: St. John the Baptist, Princess Street, PH2 8LJ