Program liturgic  - Service schedule

Hristos a inviat!

Nadajduiesc ca sunteti bine si sanatosi, cu bucuria si pacea aduse de Invierea Domnului inca proaspete in sufletele si casele dumneavoastra.

Mai jos gasiti programul liturgic si modalitatea de a participa la slujba.

Programul slujirii*:

Luni, Marți, Miercuri și Vineri

• 05:00 - Utrenie
  • 15:00 - Vecernie
  • 21:15 - Pavecernita mica

Joi,

• 07:00 - Utrenie și Sfanta Liturghie (exceptie 7 mai)
  • 15:00 - Vecernie
  • 21:15 - Pavecernita mica

Sâmbătă și Duminică

• 07:00 - Utrenie și Sfanta Liturghie
  • 18:00 - Vecernie
  • 21:30 - Pavecernita mica

Completare:

Vineri 8 mai, 07:00 - Utrenie si Sfanta Liturghie

Miercuri, 27 mai, 07:00 - Utrenie si Sfanta Liturghie

*In zilele de sarbatoare din cursul saptamanii, Vecernia din Ajun este de la orele 18:00, iar in ziua sarbatorii Utrenia incepe de la orele 07:00 urmata de Sfanta Liturghie.

!!Foarte IMPORTANT - slujbele pot fi vizualizate doar pe internet. Detaliile de conectare sunt: (https://zoom.us/j/563730769) sau, dacă aveți instalată deja aplicația ZOOM, prin introducerea ID-ul intâlnirii: 563-730-769.

Vă rog să mai țineți cont de ora la care se face transmisiunea. Platforma ZOOM ne permite să fim împreună DOAR pe durata transmisiunii în direct.Dacă intrați mai devreme sau prea târziu mai mult ca sigur veți găsi „sala” goală.

Următoarele se aplică în continuare:

•  Toate evenimentele programate pentru perioada următoare (botezuri, sfeştanii, cununii) vor trebui reprogramate odată cu încetarea pandemiei.
  •  Dacă doriţi să vă spovediţi, vă rog să mă contactaţi telefonic, pentru a face aranjamentele necesare.
  •  Dacă doriţi să faceţi parte din grupul parohiei noastre de voluntari, sau dacă sunteţi dvoastră cei care aveţi nevoie de ajutor, vă rog să mă contactaţi.
  • Mai multe informaţii găsiţi pe http://parohiaglasgow.co.uk/ro/2-uncategorised/65-pandemia-coronavirus.

Mă voi strădui să vă port în rugăciune pe toți în această perioadă, vă rog și pe dumneavoastră să mă pomeniti, stați acasă dacă puteți, și să ne ajute Maica Domnului să trecem cu bine peste această încercare.

Al frățiilor voastre rugător către Dumnezeu

Pr. George

Adresa filiilor:

• Perth: St. John the Baptist, Princess Street, PH2 8LJ - slujim în a doua sâmbătă din lună.
  • Pitlochry: Holy Trinity Church, Perth Road, Ph16 5LY - slujim în a patra sâmbătă din lună

Va asteptam cu drag!